Rower jako Twój sposób na przemieszczanie się po Warszawie?

Warszawa nie jest zapewne rowerową stolicą Europy. Daleko nam do takich miast jak Amsterdam, Kopenhaga czy Berlin. Zdecydowanym faworytem jest u nas transport miejski, i to on jest najczęściej wybieranym środkiem transportu przez większość Warszawiaków. I jest to doskonały wybór, jeśli chodzi o nasze portfele i ekologię. A rower? Czy jest on dla Ciebie? Tego nie wiemy, ale zachęcamy, abyś dał mu szansę…

Z badań przeprowadzonych w Warszawie wiemy, że ponad 30% mieszkańców stolicy korzysta z rowerów swoich lub publicznych. Dla sporej grupy jest to jednak okazjonalna przejażdżka, a nie codzienny wybór. A na rowerze możesz przecież dojechać do pracy, wybrać się na zakupy lub na rodzinną wycieczkę. Z rowerów korzystać możesz niemal w każdej sytuacji, gdy potrzebujesz przemieścić się na krótkich dystansach.

Warszawa mocno promuje taki sposób przemieszczania się po stolicy. Poza ograniczeniem zanieczyszczeń zyskujesz to, co najcenniejsze, swoje zdrowie. Rower pozwala wzmocnić wydolność organizmu i spalić zbędne kalorie. W nowo zainstalowanych parkingach rowerowych zainstalowano także mały warsztat naprawczy i poidło dla psiaków, z którego skorzystają nie tylko rowerzyści z czworonożnym towarzyszem, ale i spacerowicze ze swoim pupilem.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że miasto dostrzega takie drobne i w miarę tanie rozwiązania, które przyczyniają się bezpośrednio do zmiany życia w naszym mieście i pomagają zmieniać je na bardziej przyjazne dla ludzi i przyrody. Oby więcej takich inicjatyw, zapewne je zauważymy i opiszemy.

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *