Mural Anioła na Ursynowie – ul. Kazury 10

Ściana bloku na ul. Kazury 10 stała się jedną z bardziej znanych mural owych atrakcji w 2016 roku. Możemy podziwiać na niej portret Romana Wilhelmiego, wcielającego się w postać dozorcy w serialu „Alternatywy 4″. Postać z rękoma uniesionymi go góry to kadr jednego z odcinków popularnego serialu.

Malunek widać z odległości kilkuset metrów. Kontrastuje on z innymi blokami widzianymi z ulicy. Przez lata stał on się jedną z popularniejszych wizytówek Ursynowa. Na pytanie, dlaczego właśnie Anioł stał się bohaterem muralu?
„Ta postać, nawet jeśli kontrowersyjna, na dobre jest związana z Ursynowem. Mieszkańcy dzielnicy mają dość poczucia humoru i dystansu do rzeczywistości, aby na fabułę z „Alternatywy 4” spojrzeć z przymrużeniem oka. Skoro uznajemy, że Frank Underwood z „House of Cards” czy Lord Vader należą do panteonu popkultury, to dlaczego tragikomiczny Stanisław Anioł nie miałby się tam znaleźć? Tym bardziej że to produkt naszej polskiej słodko-gorzkiej rzeczywistości” Skomentował artysta, który od dziecka związany jest z dzielnicą Ursynów. W wywiadach wspominał, jak za dzieciaka biegał pomiędzy powstającymi budynkami po deskach i kałużach. Malowidłem na Ursynowskiej wielkiej płycie chciał upamiętnić rocznicę śmierci aktora. W momencie powstania dzieła, czyli w roku 2016 mijało 25 lat od pożegnania z „Aniołem”

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego muralu, to warto wybrać się np. na wycieczkę rowerową, na której trasie będzie także ta atrakcja. Warto zatrzymać się na moment i powspominać czasy, gdy całą rodziną zasiadało się przed telewizorem, aby śledzić losy bohaterów serialu „Alternatywy 4”

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *