Ceny za wywóz śmieci w Warszawie na rok 2021

Od 1 kwietnia, urzędnicy zafundowali nam słaby „żart”. Ceny za wywóz odpadów jeszcze nigdy nie były tak wysokie. Drodzy mieszkańcy Warszawy, ceny za tę usługę mogą być nawet dwukrotnie wyższe. Sprawdź dokładnie ile zapłacisz…

Najważniejszą zmianą jest, sposób naliczania opłat. Wyznacznikiem będzie średnie zużycie wody. Na tej podstawie urzędnicy wyliczą naszą opłatę za wywóz nieczystości. Czy to doby krok dla mieszkańców Warszawy? Czy może ma to zmusić nas do oszczędzania wody? Osobiście mam nadzieję, że to ten drugi czynnik jest zasadniczy.

Opłaty idą w górę! Czy razem z nimi podniesie się jakość usług?

Po wprowadzeniu przez rząd przepisów odpowiedzialnych za naliczanie opłat od wywozu śmieci, gminy mają do wyboru cztery rodzaje naliczania opłat:

  • ilość zużytej wody, dzięki temu sposobowi można mniej więcej obliczyć ilość osób znajdujących się w pomieszczeniu.
  • powierzchnia mieszkania, tu nie zawsze ilość metrów jest równa zaśmiecaniu.
  • od ilości mieszkańców, nie zawsze zgłaszane są wszystkie osoby przebywające w danym mieszkaniu.
  • od gospodarstwa. Tu osoby starające się żyć EKO i małe rodziny płacą tyle samo co inne gospodarstwo z większą liczbą mieszkańców i niezwracające uwagi na stan naszej planety.

Radni Warszawy zadecydowali, że głównym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, będzie zużycie wody. Wydaje się, że jest to najuczciwszy element, który przekłada się na produkcję śmieci. Czy nasze przypuszczenia są zasadne? Czas pokarze…

Ile zapłacimy za wywóz śmieci w Warszawie?

Obliczanie kosztów wywozu odpadów ma być przeliczane w stosunku: 12,73 zł za 1m3 wody odprowadzanej do kanalizacji. Woda wykorzystana np. do podlewania ogrodu ma nie być wliczana do tego wzoru.

Mamy nadzieję, że podwyżka cen wpłynie także na jakość świadczonych usług. Liczymy, że śmieci będą odbierane regularnie, gdy zajdzie taka konieczność nawet nadplanowo. Chcemy także, aby jak największa ich ilość była ponownie przetwarzana dla dobra naszej planety, czego sobie i Państwu serdecznie życzymy.

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *