Banksy – wystawa prac artysty w Warszawie.

Banksy w Warszawie? Brzmi jak spełnienie moich marzeń, a jednak nie zamierzam odwiedzić tej wystawy. Mój punkt widzenia na to wydarzenie.

Wystawa Banksy w Warsazwie w koneserze

Kim jest Banksy?

Tego od ponad 20 lat opinia publiczna nie była w stanie się dowiedzieć. Dzięki analizie prac artysty, możemy stwierdzić, że jest on anty kapitalistą, prawdopodobnie anarchistą. Z ostatnich lat jego działalności możemy wywnioskować, że ma wyrobione zdanie na temat postępowania Izraela względem Palestyńczyków. Specjalizuje się w street arcie a jego ulubioną techniką jest szablon. I osobiście na tym bym poprzestał. Są różne teorie na temat jego tożsamości ale osobiście uważam, że Banksy jest nam potrzebny jako głos który doskonale się niesie niż osoba z imienia i nazwiska.

Wystawa prac artysty w Warszawskim Koneserze.

Dlaczego zatem nie wybiorę się na wystawę? W mojej ocenie jest ona zaprzeczeniem wizji Banksyego. Wystarczy przypomnieć sobie aukcję, na której wystawił swoją pracę. W mojej ocenie przekaz jest prosty. Poniżej zamieszczam film na YouTube dla niewtajemniczonych. Naprawdę warto to zobaczyć. Myślę, że Banksy jest anty kapitalistą, a Warszawski koneser jest poniekąd świetną wizytówką panującego systemu. Dlatego, aby pozostać w zgodzie z samym sobą nie wybiorę się na ten event, ale mam nadzieję, ze kiedyś zobaczę prace angielskiego artysty tam gdzie jej miejsce, na ulicach miast. Myślę, że wrażenia będą o niebo lepsze.

 

Dziękuję Ci Banksy…

Dziękuję, że jesteś głosem ludzi których nikt nie słucha, ludzi w największych tarapatach, najbiedniejszych i skrzywdzonych przez wszechobecny konsumpcjonizm. Dziękuję, że mogąc wieść bogate i pełne przepychu życie, od lat prowadzisz walkę o piękniejszy świat dla wszystkich. Dziękuję, że JESTEŚ….