Czy ulice Jeżewskiego i Wańkowicza powinny być jednokierunkowe
zobacz wszystkie aktualnosci!

Czy ulice Jeżewskiego i Wańkowicza powinny być jednokierunkowe ?

Tak. 34% (365 głosy/ów)
Nie. 65% (707 głosy/ów)
Nie wiem. 1% (12 głosy/ów)
Głosów: 1084

Galeria Nasz Ursynów

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Nasz Ursynów w sprawie łamania prawa przez Zarząd Dzielnicy Ursynów oraz wykorzystywania, urzędu, urzędników i publicznych pieniędzy do prowadzenia kampanii wyborczej

W związku z wykorzystywaniem przez działaczy PO, będących członkami Zarządu Dzielnicy Ursynów, urzędu dzielnicy, urzędników i publicznych pieniędzy do prowadzenia kampanii wyborczej, wzywamy do niezwłocznego zaprzestania tych skandalicznych i patologicznych działań.

Wydanie w przeciągu 4 tygodni około 100 tys. zł (bodaj najwięcej z dzielnic) na płatną reklamę promującą zarząd w mediach lokalnych jest przejawem megalomanii i marnotrawienia publicznych pieniędzy. Natomiast umieszczenie na stronie internetowej urzędu dzielnicy oświadczenia, w którym urzędnicy oceniają kampanię wyborczą jest po prostu niebywałym i bezprecedensowym skandalem.

Jakim prawem Zarząd Dzielnicy Ursynów, czyli urzędnicy, zamiast zajmować się sprawami Ursynowa oceniają kampanię wyborczą w demokratycznym państwie pisząc na urzędowej stronie, że są „zaniepokojeni poziomem merytorycznym kampanii wyborczej” suwerennego i niezależnego komitetu wyborczego? Dlaczego kłamią w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy zarzucając nam pisanie nieprawdy, podczas gdy każda wskazana przez nas niekompetencja Zarządu Dzielnicy była przedstawiana w mediach i ma odbicie w dokumentach ją potwierdzających?

Wykorzystywanie władzy publicznej przez rządzącą partię do doraźnych celów wyborczych jest domeną państw niedemokratycznych, czy totalitarnych. Tego rodzaju działania szokują w stolicy dużego, demokratycznego, europejskiego kraju.

Jeśli są podyktowane strachem przed utratą władzy, to zastanawia nas, co takiego ma do ukrycia Zarząd Dzielnicy Ursynów, że jest gotów łamać prawo i standardy demokratyczne? Czy jest coś, o czym nie wie opinia publiczna? Czy mamy do czynienia z kolejnymi aferami w rodzaju tej związanej z 74 mln zł kar umownych od wykonawcy hali widowiskowej, która to sprawa także była skrzętnie ukrywana przez obecne władze, a dopiero działania radnych Naszego Ursynowa ujawniły aferę?

Innym wytłumaczeniem jest poczucie całkowitej bezkarności działaczy partii, która ma Prezydenta, Premiera, największy klub parlamentarny, największą ilość radnych w Warszawie i od dawna dominuje w sondażach.

Działania ursynowskich działaczy PO, tolerowane przez ich partyjnych zwierzchników, ośmieszają słowa i deklaracje Premiera Donalda Tuska wypowiedziane na niedawnej Konwencji PO, która traf chciał odbyła się właśnie na Ursynowie: „Szef Platformy podkreślił, że władza, którą ma obecnie partia, jest zarazem wielką odpowiedzialnością. Zwrócił uwagę, że wygrana nie jest dana raz na zawsze, a pycha działaczy Platformy i niskie standardy są dla niej większym zagrożeniem, niż polityczni konkurenci. Tusk oświadczył, że jeśli ktoś z członków partii chce wykorzystać jej sukces do własnych celów i ambicji, to nie ma dla niego miejsca w ugrupowaniu. Podkreślił, że nie można przekroczyć granicy między wewnątrzpartyjną demokracją, a dążeniem do wyrwania dla siebie jak najwięcej w przekonaniu, że PO nie ma już konkurentów”

cytat za IAR z dnia 25.09.2010

Piotr Machaj – pełnomocnik wyborczy K.W. Nasz Ursynów
Tel. +48 605364396

Inline