Piotr Guział

Guział

Piotr Andrzej Guział, urodzony w 1975 r., żonaty, tata dwóch córek: Julki i Helenki, przedsiębiorca, nieprzerwanie od 1998 r. radny Ursynowa, szef klubu radnych Nasz Ursynów, mieszkaniec Ursynowa od 1978 r., nieprzejednany przeciwnik zabudowy terenu wokół Kopy Cwila, zwolennik możliwie szybkiego rozpoczęcia budowy parków kulturalno-rekreacyjnych na Ursynowie (Kopa Cwila, Plac Wielkiej Przygody, Przy Bażantarni, Wyżyny, Lasek Brzozowy), aktywny działacz na rzecz budowy szpitala na Ursynowie.

Jego zdaniem wybory lokalne powinny odbywać się w okręgach jednomandatowych lub z list komitetów lokalnych, gdyż szyldy partyjne budzą antagonizmy, a radni partyjnych klubów niejednokrotnie podlegają odgórnej dyscyplinie partyjnej, co utrudnia wspólną pracę na rzecz lokalnej społeczności. O mandat radnego ubiegał się w okręgu nr 2 (północny Ursynów) z list Komitetu Wyborczego Wyborców NASZ URSYNÓW.

Kariera polityczna

W latach 1997-2005 członek najpierw SdRP, a później SLD; pełnił m.in. zasiadał m.in w zarządzie warszawskim, zarządzie mazowieckim, krajowym komitecie wykonawczym, a także przewodniczył ursynowskiej organizacji SLD. Dwukrotnie kandydował do Sejmu: w roku 2001 w okręgu warszawskim z listy SLD-UP, w roku 2007 w okręgu radomskim z listy Lewicy i Demokratów.

Współtworzył Stowarzyszenie Młodej Lewicy Demokratycznej, a także był pomysłodawcą, jednym z liderów i członkiem założycielem Federacji Młodych Socjaldemokratów - obecnej młodzieżówki SLD. W styczniu 2004 r. wystąpił z SLD nie godząc się na promowanie ludzi miałkich, karierowiczów i pozorowanie zmian. Od 2005 r. sympatyk, a od 2006 r. członek SDPL.

 

Komisje:

- Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego,

- Komisja Kultury, Sportu, Rekreacji i Promocji,

- Komisja Rewizyjna.

 

Dyżur:

w pierwszy i czwarty poniedziałek miesiąca w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, pok. 229 (17.00 - 18.00).